Очигледно на Градоначалникот Илијев не му е познато како функционира Локалната самоуправа и што значи

ВМРО-ДПМНЕ вчера низ улиците на Кочани го одржа најавениот протестен марш. Подржувачите на најголемата

ВМРО ДПМНЕ ги повикува сите свои членови, симпатизери, како и сите граѓани кои не се

Година на неработа, изговори, партизација... Најдобро мерило за еден човек е неговиот збор, градоначалникот

Половина се радуваа, половина се разочарани, а половина саркастично се потсмеваат и постираат

Кочанските соција-домакрати одговорија на пресконференцијата на ВМРО – ДПМНЕ што се одржа вчера

На прес конференцијата што се одржа вчера зборуваше претседателот на огранокот на ВМРО – ДПМНЕ

Тие што со години зборуваат за референдум сега бегаат од референдумот. Немаат став. Да се нема став за најважното прашање во Македонија

ОО на СДСМ вчера во Паркот на Револуцијата во Кочани одржа прес конференција. Зборуваше претседателот Дарко Радески. Кажаното ви го пренесуваме во целост...

Министерот за здравство, Венко Филипче, вчера беше во посета на општина Кочани и општина Оризари при што на средбите со граѓаните им

Страница 1 од 8

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.