Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил

„Ние тренерите сме светски патници, ќе видиме што носи иднината“, ни рече Јорданчо Давитков, одговарајќи на

Започнува Младинските кошаркарски лиги на Македонија. Денеска

Репрезентација на Македонија во кошарка од денска до недела ќе ги игра натпреварите

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.