За жал, коронавирусот не мирува. Бројот на заразени во Кочани сѐ повеќе расте и предупредува на потребното внимание и грижа за сопственото и за јавното здравје.

Затоа, повикуваме на максимално почитување на мерките и препораките за заштита и спречување на ширење на заразата.

Тоа е единствениот начин да се избориме со Ковид-19.

Секое непочитување на мерките, значи нова опасност за нас самите и за нашите најблиски, но и изложување на санкции од надлежните институц

Поради лошите временски услови во Кочанско, третата фаза од превентивното прскање од земја против комарци

Исплатата на пензии за месец јули почнува од вторник, 28 јули. Со предвремена и етапна исплата на пензиите,

Во раните утрински часови, кога фреквенцијата во сообраќајот е мала, Територијалната противпожарна

Во последново деноноќие, според извори на Алсат, регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19.

ПЗУ Физио - Медика врши секаков вид на елекро терапија, ласер,магнет терапија, масажи и кинезитерапија,

Oд четврток, 30 април 2020 година, комуналните служби од Општина Кочани, КЈП Водовод и Центарот за јавно

Министерството за труд и социјална политика апелира до пензионерите да се придржуваат до распоредот

Во изминатото деноноќие (заклучно со 13 април) се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани

Денеска уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани. Вкупниот бројлица во изминативе осум дена е 19.

Страница 1 од 9

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.