НАСТАНИ

Радио Кочани ФМ започна со работа во 2010тата година како медиум во приватна сопственост.
Крунослав Киќо Слабинац, еден од најпопуларните пејачи во поранешна Југославија, почина утрово
072 243 782 е телефонски број за поддршка на жртвите на семејно односно родово базирано насилство за жителите
Мото клубот Желки од Кочани денеска беше домаќин на учесниците на 29-тото Меѓународно мото-рели Македонија независност, кое по повод државниот
ДАФ на Македонија Кочани ќе се одржи и оваа година, наместо, според традицијата, во месец мај, ќе има
Православните верници го слават најголемиот христијански празник Велигден- Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ
Доколку сте микро или или мало претпријатие кое врши достава на храна или лекови, контактирајте не
Во пресрет на деновите од викендот, а во контекст на вонредната состојба и мерките што произлегуваат за спречување и заштита од ширење на коронавирусот,
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија со голема загриженост ја примија веста за опожарување на просториите на регионалната телевизија Канал Вис од Струмица . Трите организации упатуваат заеднички…
Се известуваат граѓаните дека Министерството за внатрешни работи од 18.03.2020 год. во функција ги