НАСТАНИ

На 22 септември, среда, СОУ Љупчо Сантов и спортската сала во Кочани, како и куќите што се наоѓаат на
Новинарите ги врачија признанијата за најдобрите остварувања во Источниот регион за 2020 година
На 18 и 19 август (среда и четврток) во раните утрински часови, на подрачјето на Кочани, стручна екипа од Центарот
Државниот завод за статистика ги известува заинтересираните лица кои сакаат да се ангажираат во
Денес Македонската православна црква и верниците го одбележуваат Денот на светите апостоли Петар и
DJ Master G продолжува со своите настапи во локалите во градот. После пуштањето музика во Делукс и Рокси, DJ Master G, в петок, 25 јуни, е во Конг Бар
Прилагодувањето и прифаќањето на новиот начин на работа беше многу тешко како од индивидуален, така
Православните верници изминатата ноќ, точно на полноќ, започнаа да се поздравуваат со христијанскиот поздрав Христос воскресна – Навистина Воскрена
Деветтото издание на манифестацијата Вечери на македонскиот афоризам во Кочлани овој пат, поради
По јавното соопштение од Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) дека реагираат на најавата за