НАСТАНИ

Денес Македонската православна црква и верниците го одбележуваат Денот на светите апостоли Петар и
DJ Master G продолжува со своите настапи во локалите во градот. После пуштањето музика во Делукс и Рокси, DJ Master G, в петок, 25 јуни, е во Конг Бар
Прилагодувањето и прифаќањето на новиот начин на работа беше многу тешко како од индивидуален, така
Православните верници изминатата ноќ, точно на полноќ, започнаа да се поздравуваат со христијанскиот поздрав Христос воскресна – Навистина Воскрена
Деветтото издание на манифестацијата Вечери на македонскиот афоризам во Кочлани овој пат, поради
По јавното соопштение од Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) дека реагираат на најавата за
Радио Кочани ФМ започна со работа во 2010тата година како медиум во приватна сопственост.
Крунослав Киќо Слабинац, еден од најпопуларните пејачи во поранешна Југославија, почина утрово
072 243 782 е телефонски број за поддршка на жртвите на семејно односно родово базирано насилство за жителите
Мото клубот Желки од Кочани денеска беше домаќин на учесниците на 29-тото Меѓународно мото-рели Македонија независност, кое по повод државниот