НАСТАНИ

Во 72 -та година синоќа почина Киро Герасимов - новинар, публицист, хроничар, поет кој со својата работа во последните неколку децении остави траен белег во севкупниот
Голем црковно – народен собир со света литургија ќе се одржи на 29 април на манастирот
Регионалниот актив на новинари Исток на денешниот состанок во Штип ги додели традиционалните признанија за најдоброто во Источниот
Волонтерите од Клубот на младите на Црвениот крст на Кочани денеска во Трговскиот центар организираа отворен ден и на
Синоќа во Кочани во Библиотеката Искра беше промовирана книгата Зборува Радио Кочан од
Амфенол технолоџи Македонија нема проблеми околу минималната плата од 18 000 денари. Таа и досега
Ристе Симеонов, гимнастичар на КГС Кочани, го доби признанието за најуспешен спортист на градот за 2021 година, на свеченост што
Општина Зрновци објави јавен конкурс за доделување стипендии за новозапишани студенти и студенти кои веќе студираат на
Новата 2022 година нека биде со повеќе здравје, со повеќе радост, убавините на животот нека ги има насекаде, кај секого,
Во Салонот 2 на ЦК Бели мугри синоќа беше промовиран Алманах со книжевни творби доставени на