НАСТАНИ

Во Национлана установа-Центар за култура "Бели мугри" - Кочани ( САЛА ) ќе се прикажува ФИЛМОТ
Ново, шесто, издание на хуманитарниот концерт „По Патеките на Тоше“ е закажано за 25 јануари. Ќе се
Александар Стојанов (23) го фати осветениот крст во водите на Кочанска река, денеска на Водици. Свечениот ритуал се одржа под Крушарскиот мост, како и во изминатите
Ви посакуваме среќна Нова година исполнета со здравје, успеси, љубов и подобар живот.
Почитувани граѓани: „Новата година е момент на оптимизам, на нова енергија и на нова сила. Во пресрет на новите 365 дена, посакувам со работа, дијалог и толеранција, да му
Денеска во просториите на “Колор“, Здружението на пензионери - Кочани одржа мала свеченост, на која предновогодишно беа прославени резултатите постигнати на 22те Републички пензионерски спортски натпревари, кои на 2ри септември се одржаа во Кочани. Претседателот на ЗП - Кочани Ѓорги…
Во полн ек се подготовките за Новогодишниот концерт на ОМУ „Ристо Јуруков“, кој годинава ќе се одржи под мотото Волшебната ноќ. На програмата ќе

Украдено е Ауди

17 Дек 2017
1439 пати
Додека купувал бурек му го украле аудито 26-годишен кочанчанец пријавил во полиција дека вчера на ул. „Ѓорче Петров“ во Скопје од страна на непознат сторител му било одземено патничко возило „Ауди А5“ со кочански регистарски ознаки, сопственост на лицето Д.А.,…
Викендов во НУЦК „Бели Мугри“ во Кочани, ќе се оддржи „Нов Град“, дводневен културен настан на кој концерти
Според првичните резултати на ДИК кандидатот на СДСМ Николчо Илијев освои 11 622 гласа или 55,80% - ВМРО ДПМНЕ со Ратко Димитровски 7 892 гласа или 37,91%, СДПМ со Методи Јованов 298 гласа, или 1,43%, што покажува дека Николчо Илијев,…

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.