Прогласена тридневна жалост поради трагичната сообраќајна несреќа во Бугарија

23 Ное 2021
607 пати

Владата попладнево на седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост во Република Македонија поради автобуската несреќа во Бугарија

во која загинаа 46 лица.
За денови на жалост се прогласени денешниот ден, утре и задутре, односно од 23 до 25 ноември (вторник, среда и четврток).
МНР формира кризен штаб за трагедијата и отвори специјална линија за роднините на настраданите: 075 273 732.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)