Четиристотини вљубеници во големите брзини и моторите дефилираа низ Кочани по повод независноста на Македонија

04 Сеп 2020
761 пати

Мото клубот Желки од Кочани денеска беше домаќин на учесниците на 29-тото Меѓународно мото-рели Македонија независност, кое по повод државниот

празник 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија традиционално се одржува секоја година.

DSC01096,1.jpg

118851328_996572590756073_8669925205375313628_n.jpg
Близу 400 учесници од повеќе мото клубови од Македонија продефилира низ улиците на Кочани, откако претходно се собраа на просторот пред ресторанот „Але – Дар“, каде се освежија со вода и кафе.

DSC01081,1.jpg
По престојот во Кочани дефилето од силни мотори продолжи за Дојран каде е планирано ноќевање. Вториот ден од мото-релито е планирано да се вози низ Центалниот дел на Македонија со ноќевање во Охрид, а послдниот ден ќе се вози низ Западна Македонија со пристигнувње во Скопје.

DSC01099,1.jpg

118846653_980485205785115_1093712184350208028_n.jpg

118847495_3476823112376163_9080998508442715457_n.jpg

118813935_332169021235795_4086327194668631109_n.jpg

На мото-релито учество зедoa и членови на Мото Клубот „Желки“ од Кочани.

Видео материјал од овој настан можете да проследите на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/?v=1161232300922014&extid=JBsEGH4BN9oDuQrs

 

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.