МВР – Непридржување на препораките пријавете на 0800 00 201...

21 Мар 2020
3408 пати

Се известуваат граѓаните дека Министерството за внатрешни работи од 18.03.2020 год. во функција ги

стави бесплатната телефонската линија 0800 00 201 и е-мејлот Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., каде граѓаните ќе можат да добијат соодветна информација во однос на функционирањето на услугите и сервисите на МВР во претстојниот период согласно со состојбата со коронавирус и препораките на Владата.
Сите сомнителни случаи, непридржувања кон предвидените мерки за самоизолација, избегнувања на пријавување луѓе кои се вратиле од странство или, пак, прекршување на мерките за ослободување работници, граѓаните може да ги пријават на горенаведените броеви. Телефонскиот број ќе работи 24 часа.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)