101 награда - Уште само два дена до извлекувањето

04 Јан 2020
604 пати

Драги наши !

Остануваат уште само два дена до извлекувањето на наградите на 7 јануари (Божиќ) во 12 часот.
Имате доволно време да се вклучите и да бидете потенцијален добитник на една од наградите што ги обезбедија нашите спонзори (општествено одговорни компании, фирми и организации) кои сакаат празнично да израдуваат повеќемина од вас
Александрија ЛПГ
Александрија ПВЦ
Дик пром
Ледер ЛТД
Сашо пром
Наше осигурување
Автотехна Фудулски
Здружение на возачите Кочани
Нидо глобал текстиле
Руен инокс
ТИНГ
ТИНГ инокс
Прима градба – Прибачево
Шампињони кис
Пица деливери фреш
Тенденс
Бајк центар Кочани
Лед маркет Гига лукс
Медианет
Флорис
Офис експрес
Хотел Филипов
Бензинска пумпа ЕЛ - ГО Виница
Мебел ВИ
Хотел Центробизнис
Центро фрута
Фото луна
Макпрогрес Винчини
Мебеј Јумис
Арте нова мебел
Генекс
Пекара Младост
Амфенол
Градска аптека
Дивиен казино
МК АЛМА
Еуро контрол
Еуро петрол
Еуро производ
Исток мермер
Електро сервис Б +
Пејпр мил
Партнер ЈЈ
Пицерија Аквариум
ДТП Јока Струмица
Александар 98
Дисконт Боки
Либеро травел
Веми ко
Месмон Компани Моневи
Ресторан Аква
Тера маркети
Бутик Актив
Смики
Декорациска куќа Жара
Авто атом
Европа 92
Казино VLT клуб
Општина Зрновци
Лумина
КАР маркет
Физиомедика
д–р Мими Естетик дент
Салон за осветлување Теком
Електро метел
Бутик Подиум
Детски бутик Коко текс
Антура
Бутик Марилуна
ЈЦ Амичи
Кафеана Индустрија
Аптека Фитомед
Градежен центар Кузе 2000
Електра – Мат
Кик ком
Аптека Арка Виница
Радио такси Џокер
Го – пром
Стефанов пласт
Ресторан Але дар
Бутик Анита
Алекс
Парфимерија Најти најн 99
Кузе Моторс
ЖИТО маркети
Сони
Еко Оил
СОУ „Гошо Виќентиев“
Ривер Софт
ИНТ
Салон за керамика и санитарија Кузе 2000
Аледар инжинеринг
101 нграда ви овозможува со испраќање фотографии на феисбук страницата на Радио Кочани да добиете пакети производи, ваучери, електрични апарати, модни парчиња (женска и машка облека), технички прегледи и гориво за вашите возила, осигурување, чевли, чанти, парфеми, плочки, третмани, бојлери, комплети книги, хотелски ноќевања, производи од мермер, пакетчиња и многу, многу други поволности – 101 награда !
Нека ни е среќна и бериќетна новата 2020 – та година. Нека ни е честит големиот празник – Христовото раѓање Божиќ, празникот на раѓањето, на љубовта и среќата.
Слушајте не на 91, 4 Mhz, посетете ја нашата интернет страница radiokocani.mk и фејсбук Radio Kocani
Ви посакуваме успех и среќа

Оценете ја оваа вест
(3 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.