МНТ во Кочани со „Разговори во четири очи“

17 Мар 2018
2123 пати

Македонскиот народен театар гостува во Кочани, со претставата „Разговори во четири очи“ - во режија

на Нина Николиќ, со актерите: Амернис Нокшиќи-Јовановска, Нина Деан, Петре Арсовски, Благој Веселинов.
Центар за култура „Бели мугри“, 31 март 2018 г., 19 ч.
Билетите по цена од 150 денари се пуштени во продажба на билетарницата во Центарот за култура, секој работен ден од 8 до 16 ч. и во кафетериите „Рокси“ и „Буре бар “ во Трговскиот центар во Кочани.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.