На 27 јануари во Кочани - Премиера на „Исцелител“

23 Јан 2018
1812 пати

Во Национлана установа-Центар за култура "Бели мугри" - Кочани ( САЛА ) ќе се прикажува ФИЛМОТ

"ИСЦЕЛИТЕЛ" - Горче Ставрески

премиерно: САБОТА , 27.01.2018 од 20:00h
реприза: НЕДЕЛА , 28.01.2018 од 20:00h
Цена на влез: 150 денари.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.