Радио Кочани ви посакува убава 2018-та

01 Јан 2018
1849 пати

Ви посакуваме среќна Нова година исполнета со здравје, успеси, љубов и подобар живот.

Радио Кочани Ви посакува во Новата година да имате многу љубов, здравје и среќа, да ги остварите плановите кои ги замисливте за годинава, да ги доживеете сите нешта за кои старата година не ви беше погодна или доволна долга. Имајте повеќе време за себе и за своите најблиски, и слушајте не и понатаму.

Среќни празници!

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.