В сабота : Заев и СДСМ на митинг во Кочани

06 Окт 2017
1789 пати

В сабота (7. октомври) СДСМ и коалицијата ќе одржат митинг под мотото „Живот за сите“. Ќе зборуваат

Солевски, Илијев и лидерот на партијата Заев. Митингот ќе се одржи во Трговскиот центар со почеток во 20 часот.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.