ВМРО-ДПМНЕ на 26 септември на митинг во Кочани

24 Сеп 2017
1546 пати

ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата први настапуваат во Кочани во пресрет на Локалните избори што ќе се одржат на 15 октомври. Во вторник, 26 септември,

закажан е голем народен митинг под мотото „Новата ера почнува“. Митингот ќе се одржи во Градскиот трговски центар со почеток во 20, 30 часот

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.