СПОРТ

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ ја „прегазија“ „Тиверија“ вчера во Кочани во рамките на 17-то коло
Фудбалерите на „Осогово“ денеска се пред важен натпревар во редовното 17-то коло од Третата фудбалска лига-Исток. На Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани
Општината како организатор, а Сојузот на спортови и спортските новирани како „реализатори“ синоќа ја приредија завршницата од манифестацијата Избор на најуспешен спортис
Каратистот, Мартин Стојменов, е најуспешниот спорист на Кочна за 2016-та година, решија денеска новинарите од Кочани. Во годината што измиина, натпреварувачот на КК „Партизан“
Одделнието за јавни дејности при Општина Кочани поканува по еден претставник од локалните
Никола Трипуновски, некогашен капитен на ФК „Вардар“ од Скопје, Владимир Мојсовски, исто така поранешем фудбалер на скопски „Вардар“, како и Благојчо Коцев, екс-фудбалер
Клупските другари Роберто Здравковски и Ѓорги Петров од Партизан-Кочани на Меѓународниот карате турнир Гран при
Градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски на 5 јануари го распиша конкурсот за доделување една
Крсте Крстев е нов тренер на фудбалскиот второлигаш „Вардар“ од Неготино. Тој ја презема тренерската позиција
Прекината е победничката серија на ГФК „Осогово“. По осумте последователни триумфа, „жолтосините“ загубија

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.