СПОРТ

Новиот фудбалски второлигаш, екипата на Слога од Виница, денеска го претстави Богдан Велиновски
Пред почетокот на новата сезона во ВМФЛ Исток, ГФК Осогово се засили со уште еден играч.
Екипата на Саса од Македонска Каменица продолжува да се комплетира во пресрет на стартот на новата
Денес во просториите на ФФМ беше извршено ждребувањето за новата сезона во ВМФЛ Исток. ГФК Осогово во 1. коло кое на програмата е идната сабота ќе гостува во Гевгелија кај Кожуф Комплетен распоред на натпреварите на ГФК Осогово за оваа…
Кога се работи за промоцијата на социјални мрежи Осогово веќе подолго време е пример кој треба да го следат и останатите наши клубови.   Фудбалерите на Осогово денеска позираа, клубот им направи фото сесија како да се големи фудбалски ѕвезди.…
Екипата на ГФК Осогово во новата сезона ќе биде посилна за уште едно ново име. Во „жолто-синиот“ дрес по две сезони пауза повторно ќе го гледаме Слаѓан Митевски кој доаѓа како позајмен фудбалер од редовите на прволигашот Силекс. Станува збор…
ГФК Осогово денес и официјално го доби второто засилување во летниот преоден рок во пресрет на новата сезона во ВМФЛ Исток. На верност кон „жолто-сините“ се обврза крилниот напаѓач, Димитар Иванов кој доаѓа од редовите на Пелистер. Станува збор за…
       Елитната крапска екипа од Кочани ја продолжува серијата со победи и во 2020 година. На натпреварот на вештачкото езеро "Трстија" во близина на населеното место Трсино (виничко), екипата “Од рибарите за рибарите" составена од Ненад Панов, Александар…
Нашиот досегашен прв тренер на клубот, Кирчо Горгиев го обнови договорот и во следната сезона останува
СРД „Шаран“ од Македонска Каменица објави дозволен спортски риболов во водите на Брана Калиманци,