СПОРТ

Здружението на пензионери на Кочани на својата последна седница на Извршниот одбор расправаше
Ракометарите на „Младинец“ од Кочани забележаа победа над екипата на „Пролет 62“ со 27 : 24 (12 :14) во натпревар од 10-то коло од лигата за кадети на гостувањето во Скопје. Кочанските
Со четири гола во мрежата, ГФК „Осогово“ ги врати пехчевци дома, во натпревар што се играше
Фудбалерите на ГФК „Осогово“ имаат можност да ја вкнижат петтата последователна победа во пролетниот дел од
По сомнителниот натпревар на Драгон и Борец во Купот на Македонија (4-3), кој е под истрага на ФФМ и МВР поради
Фудбалерите на ГФК „Осогово“ триумфира и во Делчево вчера, со што ја продолжија серијата победи во пролетниот
Иако очекувано загуби на гостувањето во Автокоманда, екипата на РК „Младинец“ од Кочани, покажа
КК „Партизан“ од Кочани освои девет медали – 3 златни, 4 сребрени и 2 бронзени на Меѓународниот карате турнир „Фунакоши Гичин опен 2017“ во Скопје, јавува ipon.mk. Медали освоија – златни: Ѓорги Петров-два
Фудбалерите на ГФК „Осогово“ ја „прегазија“ „Тиверија“ вчера во Кочани во рамките на 17-то коло
Фудбалерите на „Осогово“ денеска се пред важен натпревар во редовното 17-то коло од Третата фудбалска лига-Исток. На Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.