СПОРТ

ГФК Осогово во пресрет на почетокот на подготовките за новата сезона во Третата фудбалска лига Исток
Вечерва, со почеток од 19 ч. на игралиштето кај Гимназијата „Љупчо Сантов“ се играат првите
Синоќа во 19 ч. со натпреварите што ќе се одиграат на две игралишта на локацијата кај Гимназијата и
Теренот за мал фудбал во дворот на Средното училиште „Љупчо Сантов“ се подготвува за претстојниот „Петровденски турнир“. Се
На 23 и 24 јуни на патеката кон Пониква ќе се вози Авто трката „Кочани 2018“, некогаш традиционален
ГФК Осогово во следната натпреварувачка сезона ќе го предводи легендата на македонскиот
Викендов на фудбалскиот терен крај Масалница ќе се одржи третиот Меѓународен детски фудбалски турнир
90 годишното постоење на ОУ “Славчо Стојменски“ ќе се круниса со изградба на нов спортски објект- училишна
Денеска Спортско-риболовното друштво Еколошки клуб „Кочански рибар“ изврши порибување на
Даниела Колева, членка на Тенискиот клуб „Акватен“ од Кочани ја доби стипендијата за спортист-спортска

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.