СПОРТ

Досегашниот играч на нашиот второлигаш Осогово, Филип Манасиевски е пред трансфер во словачкиот второлигаш МФК Татран. Тој веќе неколку дена е дел од овој клуб, а интересно е што настапи на пријателскиот меч против тимот на Ружомберок за кој што…
Младиот 20-годишен лев бек Христијан Коцев во пролетниот дел од сезоната ќе го носи „сино-жолтиот“ дрес на Осогово, соопштија од клубот. Коцев во Кочани доаѓа од редовите на второлигашот Кораб каде што беше еден од најдобрите и најстандарни фудбалери во есенскиот…
Младиот македонски фудбалер Благој Истатов ќе ја напушти Струмица и ќе бара поголема минутажа во Кочани, каде ќе го носи дресот на Осогово. Внукот на славниот голман Благој Истатов има 21 година, но не добиваше редовна шанса во Беласица. Така, центарфорот тргнува…
Браќа и сестри, другари и другарки, дами и господа! Денеска нашата мала чета обединета во Г.Г. Никола Мантов
ГФК Осогово остана без тренр откако Кирчо Горгиев поднесе оставка по поразот од Слога Виница во ВМФЛ
Во Штип се одигра дербито на Втората лига Исток. Брегалница и Тиквеш одиграа 1-1 со што  штипјани остануваат на врвот со 5-бода повеќе од кавадарчани.  Домашните први го отворија резултатот со голот на Мартин Стојанов во 47-та минута а израмни…
Во Штип се одигра дербито на Втората лига Исток. Брегалница и Тиквеш одиграа 1-1 со што  штипјани остануваат на врвот со 5-бода повеќе од кавадарчани.  Домашните први го отворија резултатот со голот на Мартин Стојанов во 47-та минута а израмни…
Кочанските фудбалери, во рамките на 12 – то коло од Втората фудбалска лига Исток утре се среќаваат со екипата
Горан Пандев ја има номинацијата за најубав гол во Лигата на Нациите. Очекувано, прекрасната акција за погодокот и победата над Грузија, беше номинирана од страна на УЕФА за најубав гол. Покрај оној на Пандев, во конкуренција се и Доминик Собослаи…