СПОРТ

ГФК „Осогово“ нуди простор за рекламирање на Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани. Понудата
Кристијан Донев го освои Купот на Македонија 2017 на Боди билдинг и фитнес федерацијата на Македонија
Здружението на пензионери на Кочани денеска ке ги реализира традициоанлните општински пензионерски игри кои
Здружението на пензионери на Кочани на својата последна седница на Извршниот одбор расправаше
Ракометарите на „Младинец“ од Кочани забележаа победа над екипата на „Пролет 62“ со 27 : 24 (12 :14) во натпревар од 10-то коло од лигата за кадети на гостувањето во Скопје. Кочанските
Со четири гола во мрежата, ГФК „Осогово“ ги врати пехчевци дома, во натпревар што се играше
Фудбалерите на ГФК „Осогово“ имаат можност да ја вкнижат петтата последователна победа во пролетниот дел од
По сомнителниот натпревар на Драгон и Борец во Купот на Македонија (4-3), кој е под истрага на ФФМ и МВР поради
Фудбалерите на ГФК „Осогово“ триумфира и во Делчево вчера, со што ја продолжија серијата победи во пролетниот
Иако очекувано загуби на гостувањето во Автокоманда, екипата на РК „Младинец“ од Кочани, покажа

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.