СПОРТ

Познат е составот на двете групи за Петровденскиот турнир во мал фудбал
Македонија е подготвена, уште еднаш да го прифати предизвикот на земја-домаќин на ваков голем настан. Поголемиот дел од екипите веќе тренираат
Викендов фудбалерите на ГФК „Осогово“ од Кочани ги започнаа подготовки за претстојното првенството во Третата Фудбалска Лига – Исток
Викендов фудбалерите на ГФК „Осогово“ од Кочани ги започнаа подготовки за претстојното првенството во Третата Фудбалска Лига – Исток
Шампионот на Македонија во женски фудбал, екипата на ЖФК „Кочани“, дебитира во лигата на шампиони во квалификациската група 7,
Во рамките на одбележувањето на Петровден, празникот на градот, Општина Кочани  ќе го организира тринаесеттиот Петровденски турнир
Девојките од екипата на ЖФК „Кочани“ се годинешни освојувачи на Купот на Македонија во женски фудбал откако денеска во Скопје ја совладаа екипата на ЖФК „Конзули“ од Битола со резултат од 5 : 2 (1 : 1). Ова е историски…
В сабота завршува Првенството на Македонија во женски фудбал, кога екипата на ЖФК „Кочани“ и официјално ќе биде прогласена за овогодишен шампион. Кочанчанки титулата ја обезбедија одпоодамна, со убедливи игри и победи, така што им останува утре на Градскиот стадион…
„Навистина е убаво да се видат овие млади девојки како играат фудбал. Честитки од мене за шампионите на Македонија, за екипата на ‘Кочани’. Се надевам дека ќе продолжат да работат вака, дека ќе бидат посветени на фудбалот и екипата.

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.