СПОРТ

Репрезентација на Македонија во кошарка од денска до недела ќе ги игра натпреварите
Симона Крстановска, Ели Јаковска, Николина Трајковска и Моника Тодоровска се приновите во ЖФК „Кочани“,
Фудбалерите на „Осогово“ ја постигнаа втората победа на третиот подготвителен меч
Во чест на одбележувањето на јубилејот 80 години од формирањето на ФК „Слога“ од Виница на 2 август (сабота) ќе се одигра ревијален натпревар
На 27 јули на ГС „Никола Мантов“ во Кочани ќе се одржи ревијален натпревар помеѓу фудбалери што некогаш го носеле репрезентативниот дрес
Во првото коло од Третата фудбалска лига Исток, чијшто почеток е закажан за 24 август, екипата на ГФК „Осогово“ на ГС „Никола Мантов“ во Кочани ја пречекува екипата на „Овче Поле“ од Свети Николе.На останатите средби се срекаваат :Слога 1934…
Фудбалериите на „Осогово“ одиграа натпревар без голови
Петар Филиповски е млад македонски ракометар кој има 18 години. По потекло е од Кочани, и како што самиот вели во интервјуто
ЖФК „Кочани“ доби комплет дресови и гакици од брендот „лото“
На игралиштата кај „Сиви дом“ и во клон 3 на Детската градинка „Павлина Велјанова“

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.