СПОРТ

Во првото коло од Третата фудбалска лига Исток, чијшто почеток е закажан за 24 август, екипата на ГФК „Осогово“ на ГС „Никола Мантов“ во Кочани ја пречекува екипата на „Овче Поле“ од Свети Николе.На останатите средби се срекаваат :Слога 1934…
Фудбалериите на „Осогово“ одиграа натпревар без голови
Петар Филиповски е млад македонски ракометар кој има 18 години. По потекло е од Кочани, и како што самиот вели во интервјуто
ЖФК „Кочани“ доби комплет дресови и гакици од брендот „лото“
На игралиштата кај „Сиви дом“ и во клон 3 на Детската градинка „Павлина Велјанова“
Познат е составот на двете групи за Петровденскиот турнир во мал фудбал
Македонија е подготвена, уште еднаш да го прифати предизвикот на земја-домаќин на ваков голем настан. Поголемиот дел од екипите веќе тренираат
Викендов фудбалерите на ГФК „Осогово“ од Кочани ги започнаа подготовки за претстојното првенството во Третата Фудбалска Лига – Исток
Викендов фудбалерите на ГФК „Осогово“ од Кочани ги започнаа подготовки за претстојното првенството во Третата Фудбалска Лига – Исток
Шампионот на Македонија во женски фудбал, екипата на ЖФК „Кочани“, дебитира во лигата на шампиони во квалификациската група 7,

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.