СПОРТ

Виница ќе биде домаќин на најдобрите млади одбојкари на Балканот. Шампионатот ќе се одржи
ЖФК „Кочани“ вчера загуби на првиот квалификациски натпревар за Лигата на шампиони 
Најдобриот босански фудбалер и член на „Манчестер сити“, Един Џеко, на својот официјален фб-профил
Екипата на ЖФК „Кочани“ за прв пат во својата историја ќе игра квалификациски турнир
Котизацијата за учество во Третата лига Исток за натпреварувачката 2014/2015 година изнесува 80 000 денари
Натпреварувачката 2012/2013 година е најуспешна во десетгодишната историја
Најубавиот момент на вчерашниот дуел помеѓу екипите на „Кочани“ и српски „Машинац“ се случи во 88 минута,
„Да ви кажам нешто: ова е возвишена работа што доаѓаат сите репрезентативци по ваков повод.
„Заедничка идеја со претседателот на ФФМ Илчо Ѓоргиоски ни е да играме што повеќе вакви натпревари низ Македонија
„Секогаш одговатаме позитивно на повик од хуманитарен карактер. Така е сега, така ќе биде и понатаму

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.