СПОРТ

Јани Постолов, Лука Змејковски и Џесика Арсова се асовите на карате клубот “Лидер“ кои на државното
Со засилено темпо во финишот на преодниот рок, нашиот клуб продолжува да ја комплетира
Реновираниот состав на ГФК „Осогово“ вчера комплетно го надигра тимот на „Кожуф“ и сосема заслужено,
Кон „жолто-синиот“ табор пристапија уште три нови засилувања, па така бројката на нови засилувањеа се искачи на девет. Нови фудбалери на ГФК „Осогово“ се
Љубомир Давитков, каратист на КК „Кочани“ е најуспешниот спортист на Кочани за 2017. година. Давитков,
В недела во Оризари претстои интересен настан во мал фудбал посветен
По истекот на рокот за пријавување по конкурсот за Избор на спортист на Кочани за 2017 година,
Македонското уметничко лизгање добива потенцијал за големи достигнувања во ликот на Теодора Атанасова,
Како и што беше од претходно најавено, ГФК Осогово на 20 –ти овој месец од 15:15 часот на стадионот „Никола Мантов“ ги започна подготовките за пролетнио
И на ова Европско првенство во ракомет, репрезентацијата на Македонија е „засилена“ од „кочанската петорка“, без

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.