На 30 август, во „Аква клуб“ - Кочани ќе настапи „Репетитор“, рок и пост панк трио од Белград, Србија,

Општина Кочани и Канцеларијата на Фондацијата „Фридрих Еберт“ во Скопје организираат форум на тема „Младински перспективи за локален развој“.

В недела, на 29 јули со почеток во 21 ч., на терасата на Центарот за култура „Бели мугри“ гостуваат три одлични метал-кор состави:

На осмиот мегународен фестивал на поезијата во Сремска Митровица, Република Србија, Киро Герасимов,

Во Центарот за култура "Бели мугри" во Кочани, в петок, 20. јули, во Салонот фоаје 2, со почеток од

Кирил Ковачев од вчера е нов директор на ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа во Кочани. Тој, во наредните четири години

Промоција на книгата „Архаизми од виничко – оризарскиот регион“ на Ангел С. Богатиновски ќе се одржи

Вокално инструменталниот состав „Тенеси“ ја примија наградата за животно дело на свечената седница на Советот на Општина Кочани, со

На 14 овој месец во Етно куќата во Кочани ќе се одржи поетско читање за Славица Димитрова под мотото

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески одржа прес конференција на која ги објави

Страница 1 од 36

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.