На 14.10.2018 година околу 14.00 часот на улица ,,Стамен Манов“ во Кочани, Б.Р.(34) од Кочани,

Во текот на минатите две седмици, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна

На 08.09.2018 година во 19,35 часот на магистралниот пат Штип - Радовиш, се случила сообраќајна незгода

Во атарот на Тркање на околу 300 метри од селото, во местото викано „Фрчево“, глутница волци нападнале

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од

Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија неколку обиди за криумчарење на разна стока,

Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока,

На улицата „Димитар Влахов“ во Кочани вчера после 15, 30 часот се случила сообраќајна несреќа. Се „судриле“

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија три царински измами и спречија

Во Полициската станица Кочани, синоќа, 20 годишна девојка од Кочани пријавила дека во периодот од

Страница 1 од 20

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.