ВФЛ Исток – Во Кочани Слога 1934 во нокаут

20 Ное 2021
291 пати

ГФК Осогово во Кочани на ГС Никола Мантов ја нокаутираше Слога 1934 (Виница) во 11. коло од Втората лига – Исток триумфирајќи со убедливи 3-0.

Мицевски со два гола во 58. и во 88. минута и Тоше Манов во 77. минута беа стрелци на головите за триумф на кочанци.

Сето тоа го искористи Победа, за преземање на лидерската позиција, која со 3-1 триумфираше против Кожуф, со головите на Карчески и Момировски во првото и Јошески во второто полувреме.
Беласица со голот на Александар Милушев во 40. минута победа со 1-0 против Братство.
Детонит јуниор славеше во Радовиш против Кит Го, иако играше и со играч помалку во последните 30 минути, со погодокот во 90. минута на Дени Андонов.
ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (11. коло)
Беласица – Братство 1-0
Победа – Кожуф 2-1
Детонит јуниор – Кит Го 1-0
Локомотива – Каменица Саса 0-0
Осогово – Слога 1934 3-0

После 11 одиграни кола во ВМФЛ Исток, екипата на ГФК Осогово се наоѓа на осмото место на табелата со 11 бода.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)