Саса се поднови со тројца млади фудбалери за сезоната во ВМФЛ

25 Јул 2021
254 пати

Екипата на САСА од Македонска Каменица ги претстави првите три засилувања за следната сезона во Втората лига - Исток.

Нови членови на „рударите“ се Мартин Мисердовски, Бобан Бабунски и ДИМИТАР ЃОРГИЕВ. Мисердовски е стопер и доаѓа од редовите на РАБОТНИЧКИ, Бабунски настапува како десен бек и доаѓа од АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, додека Ѓорѓиев е голман и последен пат настапуваше за БЕЛСИЦА

Од Саса најавија дека овие три имиња нема да бидат последните за новата сезона во второлигашката конкуренција

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)