На „Мантов“ денеска – Осогово : Саса

21 Мар 2021
121 пати

Во рамките на 20 – то коло од ВМФЛ – Исток фудбалерите на ГФК Осогово во Кочани ја пречекуваат екипата на Саса од Македонска Каменица.


Мечот се игра на Градскиот стадион „Никола Мантов“ со почеток во 15 часот, за жал без публика, поради ковид – пандемијата.
Во претходното коло кочанските „жолтосини“ од гостувањето во Радовиш се вратија со три бода, совладувајќи ја екипата на „Плачковица“ со 0 : 1.
Денешниот натпревар од 20 – то коло од ВМФЛ Исток на „Мантов“ е можност за нова победа, што ќе им овозможи на нашите фудбалери побезбедна позиција на табелата во борбата за опстанок во второлигашката конкуренција.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)