Осогово ја наполни мрежата на Росоман...

13 Мар 2021
145 пати

Фудбалерите на ГФК Осогово ја извојуваа најубедливата победа од денешната програма на ВМФЛ – Исток, затоа што на свој терен со убедливи 4-1 (4-0), славеа над тимот на Росоман. По мирниот старт Стојанче Велинов во 22. минута го најави високиот пораз на својот тим, додека во последните седум минути од првиот дел, одбраната на Росоман капитулираше уште трипати. На 2-0 зголеми Спасов, а потоа погодија уште Неданоски и уште еднаш Спасов. Во вториот дел Росоман успеа само да го ублажи поразот и конечните 4-1 ги постави Андреевски.

  • Осогово - Росоман 4-1
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)