Давков го имаше своето деби за сениорскиот тим на скопски Вардар

11 Мар 2021
346 пати

Изминатиов период уште тројца млади играчи го имаа своето деби во сениорскиот тим на ФК Вардар. Меѓу нив

беше и Грегори Давков, кочанец, роден 2003 година.
Давков, на своето официјално деби на дуелот против екипата на „Струга“ ТЛ, за сениорскиот тим на ФК „Вардар“ од Скопје одигра 30 минути.
Грегори Давков е голем потенцијал и репрезентативец на Македонија во селекцијата до 19 години.
Инаку, Грегори потекнува од школата на Фудбал Старс од Кочани, додека во Вардар ја започнува и третата година како член на клубот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)