Хасан, Размовски, Наумовски и Коцев нови имиња во ГФК Осогово

11 Фев 2021
151 пати

Сумер Хасан, Ристе Размовски, Дарио Наумовски и Васко Коцев се имињата на фудбалерите што во

изминатите неколку дена му пристапија на ГФК Осогово и го засилија второлигашот од Кочани за натпреварите што претстојат во пролетниот дел од сезоната.
Сумер Хасан е 20-годишниот централен дефанзивец, кој пристигна од ФК Дрита. Досега има играно и за Вардар Форино, Работнички и Шкупи.
Ристе Размовски доаѓа од Пелистер, каде го бранеше голот на битолчани. Има 19 години. Размоски изминатата полусе4.jpgзона како позајмен фудбалер ја мина во Тиквеш.


Дарио Наумовски е повратник во жолто-синиот дрес .
Младиот 21-годишен десен бек по пауза од 2 години пак му пристапи на ГФК Осогово
Наумовки доаѓа од редовите на Победа Прилеп, а претходно има играно и за Партизан Обршани.

3.jpg
Преодниот рок кочанчани го заокружуваат со Васко Коцев.


Стану2.jpgва збор за 19 годишен фудбалер, кој доаѓа од Беласица, а игра во средниот ред од теренот. Коцев потекнува од школата на Академија Пандев

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)