ФИЛИП МАНАСИЕВСКИ ОД ОСОГОВО НА ТЕСТ ВО СЛОВАЧКА ...

21 Јан 2021
273 пати

Досегашниот играч на нашиот второлигаш Осогово, Филип Манасиевски е пред трансфер во словачкиот второлигаш МФК Татран. Тој веќе неколку дена е дел од овој клуб, а интересно е што настапи на пријателскиот меч против тимот на Ружомберок за кој што настапува нашиот репрезентативец Тихомир Костадинов.

Се надеваме дека Манасиевски добро се покажа како на тренинзите така и на одиграниот натпревар и ќе биде награден со професионален договор.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)