ГФК Осогово после мечот со Слога – Судијата Идризи мора да сноси последици

30 Ное 2020
569 пати

СКАНДАЛОЗНО судење во Виница

Непостоечки пенал за првиот гол
Спорна ситуација при вториот гол ( голаут)
Престрог црвен картон
Нивниот капитен, инаку метлар на пазаро цел меч прв без ништо предизвикан, провоцира гостинска управа ја навредува недолични гестикулации и тоа пред очите на четвртиот, но и главниот судија, но немаше ни усна опомена, а камо ли картон.
Има уште многу да кажеме и нема тука да застанеме
Фуркан Идризи, мора да сноси последици, ФФМ на потег, не смее да си дозволи да премолче и така да помине

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)