12 коло на ВМФЛИ – Осогово ќе се сретне со Тиквеш

20 Ное 2020
66 пати

Кочанските фудбалери, во рамките на 12 – то коло од Втората фудбалска лига Исток утре се среќаваат со екипата

на Тиквеш, која во моментов е второпласирана на табелата.
Натпреварот се игра во Неготино, без публика и започнува во 13 часот.
Кочанци после дванаесетте кола се наоѓаат на 4 – то место на табелата во ВМФЛИ со 13 бода.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)