ГОЛОТ НА ПАНДЕВ НОМИНИРАН ОД УЕФА ЗА НАЈУБАВ ВО БАРАЖИТЕ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ - ГЛАСАЈТЕ НА ВИДЕОТО СО ЛАЈК...(ВИДЕО)

14 Ное 2020
266 пати

Горан Пандев ја има номинацијата за најубав гол во Лигата на Нациите. Очекувано, прекрасната акција за погодокот и победата над Грузија, беше номинирана од страна на УЕФА за најубав гол.

Покрај оној на Пандев, во конкуренција се и Доминик Собослаи од Унгарија, Михаел Дуриш од Словачка и Рајан Кристи од Шкотска.

За да гласате клиkнете на следниот линк:

 

images.png

 
 
Оценете ја оваа вест
(0 гласови)