„Осогово“ потпиша професионален договор

12 Авг 2019
354 пати

Дојде и тој ден, ГФК Осогово по долги години потпиша професионален договоро со еден фудбалер, се

наведува во објавата на официјалната веб-страна на кочанските „жолто-сини“
Од денес ново име е 18-годишниот играч за врска Лука Здравковски кој се обврза на една година верност кон „жолто-сините“.
Здравковски доаѓа од хрватска Истра каде беше дел од младинскиот погон.
Претходно краток период има играно и во Удинезе од Италија. Во Македонија беше дел од Академија Пандев и Њу Старс од Скопје.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.