Осогово наскоро почнува со продажба на сезонски билети

07 Авг 2019
235 пати

Македонскиот второлигаш Осогово е еден од најактивните клубови кај нас со неверојатна активност на

социјалните мрежи.

Клубот, кој му понуди соработка на Португалецот Жозе Мурињо по неговиот прекин на договорот со Манчестер Јунајтед ги привлече сите симпатии не само на македонската спортска јавност.

Осогово наскоро почнува со продажба на сезонски билети за натпреварите од Втората лига, многу наши клубови од Првата лига не ни помислуваат на ваков чекор.

AvantiOsogovo

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.