Во 11 и 14 часот два меча на „Баскет Дино“

19 Окт 2014
1513 пати

Започнува Младинските кошаркарски лиги на Македонија. Денеска

во Кочани ќе можат да се проследат натпреварите на „Баскет Дино“ во М-15 и М-18 конкуренциите. Во М-15 во спортската сала кај Гимназијата со почеток во 11:00 часот се игра натпреварот „Баскет Дино“ – „Вардар“. Потоа, во 14:00 часот во истата сала, во М-18 лигата „Баскет Дино“ ја пречекува екипата на „Баскет Академија“ од Струмица.

Втората македонска кошаркарска лига стартува следниот викенд. Единствена кочанска екипа што ќе се натпреварува е „Баскет Дино“

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.