Клубот “Лидер“ , лидер на најдобрите асови во кик бокс

21 Фев 2018
631 пати

Јани Постолов, Лука Змејковски и Џесика Арсова се асовите на карате клубот “Лидер“ кои на државното

кик бокс првенство кое се оддржа на 17.02.2018 г. го освоија првото место и се закитија со златни медали.
Со нивната победа, клубот “Лидер“ со тренерот Дарко Гоцевски се пласираше високо меѓу својата конкуренција и е еден од најдобрите клубови во државата.
Не помалку успешни беа и останатите натпреварувачи освојувајќи еден сребрен и 6 бронзени медали.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.