ГФК „Осогово“ со нови три засилувања

31 Јан 2018
558 пати

Кон „жолто-синиот“ табор пристапија уште три нови засилувања, па така бројката на нови засилувањеа се искачи на девет. Нови фудбалери на ГФК „Осогово“ се

Драган Паунов, Павле Петров и Божидар Ангеловски. Паунов (27 години) доаѓа од редовите на „Каменица Саса“ и е фудбалер од офанзивниот дел на екипата. Петров (22 години) е фудбалер кој во првиот дел од сезоната настапуваше во„Вардар“ од Неготино, а игра на крилните позиции.Ангеловски (19 години) е „дете“ на „Работнички“ од Скопје од каде и што доаѓа во Кочани. Станува збор за фудбалер од нападот.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.