Со нови фудбалери и „чистка“ на старите „Осогово“ ги започна подготовките

21 Јан 2018
567 пати

Како и што беше од претходно најавено, ГФК Осогово на 20 –ти овој месец од 15:15 часот на стадионот „Никола Мантов“ ги започна подготовките за пролетнио

дел од сезоната. По краткиот состанок во соблекувалната помеѓу играчите, стручниот штаб и управата, екипата го одработи првиот тренинг на кој присуствуваа 20 фудбалер. Меѓу нив беа и новите засилувањеа, Петар Јаневски (Брегалница Штип), Владимир Жоглев(Победа Валандов), Христијан Митревски (Победа Валандов, Никола Стоиловски (Академија Пандев), Никола Костадинов (Победа Валандов) и Слаѓан Митевски (Силекс). Сепак екипата се уште не е дефинирана бидејќи ќе има најмалку уште 4 нови засилувања. Моментално има фудбалери на проба, а во следната недела се очекува на тест период да се приклучат уште неколкумина.
Што се однесува во однос на екипата која што минатата полусезона настапуваше, на пролет дел од тимот нема да бидат следните играч: Игорчо Даневски кој ја заврши кариерата како и Петар Лазаров, Пепи Данилов, Благојчо Коцев, Мирче Натков, Борче Максимов, Кире Стојков, Драгослав Здравков и Мартин Ѓорѓиев.
Како што е познато, ГФК Осогов ќе одигра и седум контролни меча, а тоа се средбите:
Распоред на одигрување на тест натпревари:
Осогово - Кожув (04.02.2018, недела во Кочани)
Победа Прилеп - Осогово (07.02.2018, среда во Прилеп)
Осогово - Тиквеш (11. 02. 2018 во Кочани)
Дубочица - Осогово ( 17. 02. 2018 во Лесковац, Србија)
Осогово - Кит Го Пехчево (21.02. 2018 во Кочани)
Македонија Ѓорче Петров - Осогово ( 24.02. 2018 во Скопје)
Осогово - Детонит (03.03. 2018 во Кочани)

Текстот е соопштение на ГФК „Осогово“

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.