Загреб - Кочани и годинава на ЕП во ракомет

15 Јан 2018
857 пати

И на ова Европско првенство во ракомет, репрезентацијата на Македонија е „засилена“ од „кочанската петорка“, без

која наназад десетина години не може да се замисли континентален или светски собир на националните ракометни состави. Се менуваа селектори и ракометари ама „петорката“ од Кочани остана иста, со подеднакво силна енергија и навивачки ентузијазам.  Во Загреб и вечерва ќе навива за победа над Црна Гора и сигурен пласман во следната фаза од ЕП.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.