Осминафиналето од футсал купот хуманитарно - средствата од билетите за Андреј и Методи

25 Дек 2017
487 пати

Утре во Кочани се игра осминафиналниот дуел од Купот на Македонија во футсал помеѓу домашните екипи „Уни Паб“ – „Торпедо“. Мечот

започнува во 17, 30 часот. Приходот од влезниците е наменет за лекување на Андреј Стојанов  и Методи Митев. Средбата се игра во спортската сала на ОУ „Никола Карев“. 

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.