Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

07 Дек 2017
724 пати

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил

на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.
Сепак, предводникот на националниот тим соопшти дека репрезентативниот ангажман го става на повисоко ниво од клупскиот, што предизвика лавина од реакции.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.