На 24 септември - „Младинец“ го пречекува „Тиквеш“

22 Сеп 2017
358 пати

Ракометниот клуб „Младинец“ од Кочани влегува во новата сезона на натпревари, оваа година со две екипи,

пионери 2002/03 и кадети 2000/01, кои ке се натпреваруват во машка пионерска и кадетска лига на Ракометната федерација на Македонија. Првиот натпревар го започнуваат пионерите в недела (24.09.17) против екипата на „Тиквеш“ од Кавадарци со почеток во 12 ч во спортската сала „Никола Карев“ во Кочани. РК „Младинец“ ги поканува сите љубители на спортот и ракометот да ги подржат и бодрат младите кочански ракометери. Влезот е слободен.

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.