Кристијан Донев го освои Купот на Македонија во боди билдинг

19 Апр 2017
2955 пати

Кристијан Донев го освои Купот на Македонија 2017 на Боди билдинг и фитнес федерацијата на Македонија

во категоријата машка фигура над 178 см. Кристијан Донев настапува за Магнус центарот за боди билдинг и фитнес од Скопје. Купот се одржа викендов во Скопје на Скопски саем. Воедно, Купот на Македонија беше од квалификациски карактер за Европското и Балканското првенство.

Оценете ја оваа вест
(1 гласови)

ОПШТИ ОДРЕДБИ

Радио Кочани ФМ емитува сопствена програма, која според одредбите од Правилникот за форматите од радио и телевизиските програмски сервиси (застапеност на говорниот дел) спаѓа во редот на говорно-музичко радио со претежно информативен општ формат.