СПОРТ

Вториот ридско брзински натпревар кој се бодува за македонскиот шампионат во автомобилизам и за шампионатот во Централно европската зона ќе се одржи на 4 ти и 5 ти септември на најубавата патека во земјава - Пониква. На натпреварот свое учество…
     Екипата на Осогово од Кочани, вечерва со почеток од 20:00 часот, во пријателски фудбалски натпревар и гостуваше на Беласица на стадионот „Младост“ во Струмица.      Натпреварот се одигра во одличен амбиент под рефлектори, а кочанските фудбалери, во…
Екипата на САСА од Македонска Каменица ги претстави првите три засилувања за следната сезона во Втората лига - Исток. Нови членови на „рударите“ се Мартин Мисердовски, Бобан Бабунски и ДИМИТАР ЃОРГИЕВ. Мисердовски е стопер и доаѓа од редовите на РАБОТНИЧКИ, Бабунски настапува…
По предлог на Судиската организација при ФФМ на денешната седница на Управниот одбор (УО) на ФФМ е утврдено судиите и контролорите кои гравитираат кон ОФС Струмица и ОФС Кочани да бидат суспендирани. Односно да не бидат повикани на семинарот во…
На 24 и 25.07.2021 (сабота и недела)година на полетиштето за параглајдери на Плачковица ќе се одржи натпревар
Општина Виница распиша тендер за проектна програма за изработка на техничка документација на ниво на
  Босанската репрезентативка доаѓа од редовите на Борац Бања Лука, а со Каменица Саса, како што е соопштено денеска, потпиша едногодишен договор. Македонскиот првак утре попладне со жрепка во Нион ќе го дознае противникот во 1. квалификациско коло во Лигата…
Кошаркарите на Баскет Дино Деликатес го освоија третото место во М 15 лигата, откако вчера ја совладаа екипата
Соопштение Се известуваат сите фудбалските екипи кои се пријавени за ПЕТРОВДЕНСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ дека ждребувањето ќе се одржи на 16 јуни 2021 г. во Венчалната сала на Општина Кочани, со почеток во 12 часот. Дополнителни информации на телефоните:…